Skrydžio baimė: patarimai kaip įveikti nerimą ir kūno sukaustymą

ĮDOMU ŽINOTI
[[ $dayjs('2024-10-09').format('MMM. DD, YYYY') ]]

Daugelis žmonių jaučia nerimą ar baimę prieš skrydžius. Kai kuriems skrydžio baimė gali būti tokia stipri, kad apskritai vengiama keliauti lėktuvu. Tačiau yra veiksmingų būtų, kaip sumažinti nerimą ir mėgautis kelione. Kai bilietai jau kišenėje ir atostogų atšaukti nesinori – „Tagoo“ ekspertai dalijasi keliais patarimais kaip įveikti skrydžio baimę ir turėti kuo ramesnę bei malonesnę patirtį skrendant.

Pasiruošimas prieš skrydį

Pradėkime nuo to, kad tinkamas pasiruošimas skrydžiui padeda sumažinti nerimą. Jei jums nerimą kelią pats skrydis lėktuvu – verta pasidomėti, kaip veikia lėktuvai, kokia yra skrydžių saugumo statistika.

Orlaiviai suprojektuoti taip, kad atlaikytų įvairias oro sąlygas. Svarbu žinoti, kad lėktuvai nuolat prižiūrimi, pilotai treniruojasi skrydžių simuliatoriuose įvairioms situacijoms, o lėktuve yra daugybė atsarginių sistemų, kurios užtikrina skrydžio saugumą.

Žinojimas, kad lėktuvai yra viena saugiausių transporto priemonių gali nuraminti ir suteikti pasitikėjimo.

Taip pat rekomenduojama atvykti į oro uostą iš anksto. Tai leis išvengti skubėjimo ir papildomo streso. Kuo ramiau jausitės prieš skrydį, tuo lengviau bus suvaldyti nerimą lėktuve.

Nerimo valdymas skrydžio metu

Skrydžio metu svarbu atitraukti dėmesį nuo nerimą keliančių minčių. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – užsiimti malonia veikla. Įsijunkite filmą, klausykitės muzikos ar skaitykite knygą, žurnalą. Laikas bėgs greičiau, o mintys bus nukreiptos į malonias veiklas. Koncentravimasis į kitas veiklas padės užmiršti nerimą ir užimti jūsų mintis pozityvesniais dalykais. Jei keliaujate vieni, galite susipažinti su šalia sėdinčiais žmonėmis, galbūt rasite įdomių pašnekovų.

Baimė dažnai pasireiškia fiziniais simptomais – greitu širdies plakimu, paviršutinišku kvėpavimu, prakaitavimu. Veiksmingas metodas sumažinti šiuos fizinius simptomus yra kvėpavimo pratimai. Giliai įkvėpkite per nosį, laikykite orą kelias sekundes, tada lėtai iškvėpkite per burną. Tokie kvėpavimo pratimai padeda nuraminti nervų sistemą ir sumažinti stresą.

Kojų mankšta skrydžio metu

Skrydžių baimė gali atsirasti ir dėl nemalonių fizinių potyrių skrydžio metu. Jei skrydis pradeda asocijuotis su skaudančiomis kojomis ar užgultomis ausimis atsiranda baimė keliauti. Kad to išvengtumėte svarbu atlikti lengvus pratimus, kurie padėtų pagerinti kraujotaką ir sumažinti diskomfortą.

Vienas iš paprasčiausių pratimų yra „kojos spaudimas“. Tai galite daryti net sėdint savo vietoje: tiesiog kelkite kojas ant pirštų galiukų, kelias sekundes išlaikykite šią poziciją ir tada nuleiskite kojas ant kulnų. Kartokite šį pratimą kelis kartus.

Jei yra galimybė, kas kažkiek laiko atsistokite ir trumpai pasivaikščiokite po lėktuvo saloną – tai ne tik pagerins kraujotaką, bet ir padės atpalaiduoti įtemptus raumenis.

Užgulusios ausys kintant slėgiui

Ausų užgulimas yra dažniausiai pasireiškiantis nemalonus pojūtis skrydžio metu, ypač kylant arba leidžiantis lėktuvui. Taip atsitinka dėl staigaus slėgio pasikeitimo skydžio metu. Norint išvengti arba bent jau sumažinti diskomfortą, galite išbandyti keletą paprastų metodų. Vienas iš jų – kramtyti kramtomąją gumą arba čiulpti saldainius – tai padės subalansuoti slėgį ausyse. Taip pat tokiu atveju padeda vandens gurkšnojimas.

Kitas būdas yra užspausti nosį ir uždarius burną bandyti išpūsti orą – tai vadinama Valsalvos manevru, kuris gali atlaisvinti užsikimšusias ausis.

Valdykite savo mintis

Prieš skrydį pabandykite įsivaizduoti ramų ir sėkmingą skrydį. Įsivaizduokite save, lipantį į lėktuvą, sėdinti savo vietoje, lėktuvo pakilimą, nusileidimą ir tikslo pasiekimą. Vizualizacija padeda treniruoti mintis, kad jos tikėtųsi pozityvaus rezultato, o ne baimintųsi blogiausio.

Svarbu pripažinti, kad baimė yra reali, tačiau ji neturi užvaldyti. Priminkite sau, kad milijonai žmonių kasdien skraido saugiai ir jūs nesate išimtis.

Pradėjus taikyti „Tagoo“ komandos aprašytus praktinius baimės valdymo metodus, tokius kaip kvėpavimo pratimai, dėmesio atitraukimas malonia veikla, kojų mankšta ir ausų slėgio reguliavimas, skrydžiai gali tapti kur kas malonesni ir ramesni. Svarbiausia – pasitikėjimas savimi ir atsipalaidavimas.

„Tagoo“ linki jums malonių potyrių skrydžio metu!

Kiti #ĮDOMU ŽINOTI Blog'o įrašai

Prenumeruokite „Tagoo Flights“ naujienlaiškį