Skrydyje su vaikais: 10 patarimų, kad kelionės būtų be streso

SKRYDŽIAI SU MAŽAISIAIS

Skrydis su vaikais gali būti smagus nuotykis, kurį atsiminsite per šeimos šventes ar vaikams užaugus.

Neretai šeimos „Tagoo“ ekspertų klausia, ar jau tinkamas laikas leistis į kelionę lėktuvu su mažuoju šeimos nariu, ar verta palaukti. Žinoma, kad tai priklauso nuo šeimos keliavimo įpročių, kelionės tikslo, tačiau rekomenduojama, kad kūdikis būtų gavęs bent pagrindinius skiepus, o kai kurie pediatrai pataria, kad skrydžiui optimalus laikas yra tik nuo 6-8 mėn. Kelionės su vaikais reikalauja papildomo pasiruošimo ir kantrybės – nuo vaikų pramogų oro uoste iki jų poreikių tenkinimo orlaivyje. Susipažinkite su „Tagoo“ ekspertų patarimais, kaip galite padaryti kelionę sklandžią ir malonią visiems.

1. Išmintingai rinkitės skrydžius

Užsisakydami skrydžius atsižvelkite į kelionės laiką ir trukmę. Stenkitės rinktis skrydžius, kurie atitiktų įprastą vaiko miego grafiką, pavyzdžiui, vėlyvą naktinį skrydį ilgesnei kelionei arba rytinį skrydį trumpesnėms kelionėms. Tiesioginiai skrydžiai yra ideali išeitis, kad išvengtumėte persėdimų ir daugkartinių pakilimų bei nusileidimų. Jei tiesioginiai skrydžiai neįmanomi, siekite ilgesnių persėdimų, kad šeima turėtų pakankamai laiko atsipūsti, pavalgyti ir pailsėti, nereiktų akis išdegus bėgti per terminalą su vežimėliu ir bagažu.

2. Pakuokite išmaniai ir lengvai

Skrendant su vaikais svarbiausia pakuotis protingai. Įsitikinkite, kad turite visus būtiniausius daiktus: sauskelnes, servetėles, drabužius, užkandžius ir visus patogius daiktus, pavyzdžiui, antklodę ar pliušinį žaislą. Supakuokite juos į rankinį bagažą, kuris būtų lengvai pasiekiamas ir suskirstytas į skyrius ar pakavimo maišelius. Vyresnius vaikus paraginkite pasiimti nedidelę kuprinę su mėgstamais žaislais, knygomis, kryžiažodžiais, planšete kad jie galėtų pramogauti. Tiesa, ilgas ekrano žiūrėjimas vaikus dirgina, todėl reikia iš anksto susitarti, kad reikės daryti pertraukas.

3. Atsineškite daug užkandžių

Užkandžiai gali būti išsigelbėjimas skrydžio metu, ypač kai tenka susidurti su išrankiais valgytojais ar netikėtai vėluojančiais skrydžiais. Pasiimkite įvairių užkandžių, kuriuos mėgsta jūsų vaikai, ir įsitikinkite, kad juos lengva valgyti ir jie negenda. Sveiki užkandžiai, pavyzdžiui, vaisių, daržovių gabalėliai, krekeriai, avižų batonėliai ir sūrio lazdelės, gali padėti jiems likti sotiems. Venkite gausių saldžių užkandžių, kurie netinkamu metu gali sukelti energijos antplūdį (arba cukraus kritimą).

4. Pasirūpinkite, kad jie būtų linksmi

Norint, kad skrydžio metu vaikai būtų linksmi, labai svarbu, kad kelionė nekeltų streso. Supakuokite nedidelį krepšį su žaislais, knygomis, spalvinimo reikmenimis ir elektroniniais prietaisais su žaidimais, filmais ar televizijos laidomis. Ilgesniems skrydžiams apsvarstykite galimybę supakuoti keletą naujų nedidelių žaislų ar užsiėmimų kaip „staigmenas“, kurias galima atidaryti kelionės metu – tai gali sukelti jaudulį ir išblaškyti vaikus bet kokiomis sudėtingomis akimirkomis. Pakilimui ir nusileidimui galima turėti čiulpinuką, kuris padės ryti seiles ir neskaudės ausų.

5. Komforto planas

Kad skrydis su vaikais vyktų sklandžiai, svarbiausia – patogumas. Aprenkite juos sluoksniais, kad jie galėtų prisitaikyti prie besikeičiančios temperatūros lėktuvo salone, ir įsitikinkite, kad jie dėvi patogius drabužius, lengvai apsiaunamą avalynę su kuo mažiau raištelių. Su savimi pasiimkite jų mėgstamą antklodę ar pagalvę, kad jie jaustųsi kaip namie ir būtų skatinami miegoti. Jei jie turi ypatingą daiktą, pavyzdžiui, pliušinį gyvūnėlį ar migduką, pasirūpinkite, kad jis būtų pasiekiamas ir suteiktų saugumo jausmą

6. Pasiruošimas slėgio pokyčiams

Kylant ir leidžiantis slėgio pokyčiai gali sukelti diskomfortą vaikų ausyse. Kad tai sumažėtų, leiskite jiems gerti iš buteliuko, gertuvės arba kramtyti gumą ar užkandį, čiulpti saldainį. Kūdikiams ypač veiksmingas gali būti maitinimas krūtimi arba iš buteliuko. Jei jie pakankamai dideli, paaiškinkite, kas vyksta, kad padėtumėte jiems suprasti ir susidoroti su pojūčiu. Mokinkite vaiką sau sukelti žiovulį, kad neužgultų ausys.

7. Atvykite anksčiau ir suplanuokite saugos patikrinimus

Skirkite sau daug laiko, kad galėtumėte su vaikais nuvykti į oro uostą. Ankstyvas atvykimas padės išvengti streso, susijusio su skubėjimu per saugumo patikrą, ir suteiks šeimai laiko įsikurti prieš įlaipinimą į lėktuvą. Pasiruoškite saugos patikrinimams – supakuokite skysčius, kūdikių mišinukus ir vaistus į lengvai prieinamas vietas ir laikydamiesi oro uosto taisyklių. Kad sumažintumėte nerimą, iš anksto paaiškinkite vyresniems vaikams apie saugumo procesą, į jų kuprines leiskite pasiimti asmeninius elektronikos prietaisus, kad vaikas mokytųsi elgesio kelionėje ir įgytų savarankiškumo einant saugos patikrą.

8. Naudojimasis šeimos įlaipinimo ir oro uosto paslaugomis

Daugelis oro linijų bendrovių siūlo šeimų įlaipinimą, todėl į lėktuvą galite įlipti anksčiau. Pasinaudokite šia galimybe ir neskubėdami su kitais keleiviais įsitaisykite vaikus ir pasidėkite bagažą. Kai kuriuose oro uostuose taip pat teikiamos šeimoms pritaikytos paslaugos, pavyzdžiui, žaidimų aikštelės, šeimos higienos kambariai ir prioritetinės saugumo linijos šeimoms su mažais vaikais. Iš anksto pasidomėkite šiomis galimybėmis, kad jomis pasinaudotumėte.

9. Skatinkite judėjimą prieš skrydį ir jo metu

Vaikai turi daug energijos, todėl išlaikyti juos ramiai ilgo skrydžio metu gali būti sudėtinga. Prieš įlipdami į lėktuvą paskatinkite juos judėti – pasivaikščioti po oro uostą arba pažaisti tam skirtoje žaidimų zonoje. Įlipę į lėktuvą, leiskite jiems išsitiesti arba atsistoti praėjime (kai tai saugu), kad išlaisvintų energiją ir išvengtų nerimo. Šiuo metu orlaivių įgulos rekomenduoja pagal galimybes kuo daugiau laiko leisti prisisegus saugos diržais, siekiant išvengti pavojaus atsitikus netikėtai oro blaškai., nenustebkite, jei įgula paprašys jūsų atsisėsti ir prisisegti.

10. Išlikite ramūs ir pozityvūs

Skrydžiai su vaikais gali būti nenuspėjami, tačiau ramus ir pozityvus nusiteikimas gali padėti nusiteikti visai kelionei. Tikėkitės, kad pakeliui gali pasitaikyti nesklandumų, ir stenkitės nestresuoti dėl dalykų, kurie nuo jūsų nepriklauso. Vaikai jautriai reaguoja į tėvų emocijas, todėl išlikdami ramūs ir pozityvūs padėsite jiems jaustis ramiau.

Išvados: mėgaukitės kelione, kurią šeima atsimins ilgai

Skrydžiai su vaikais neturi kelti streso. Šiek tiek pasiruošę ir nusiteikę pozityviai, galite sukurti smagią ir įsimintiną patirtį savo šeimai. Atminkite, kad kelionė yra tokia pat nuotykio dalis kaip ir kelionės tikslas. Priimkite skrydžio patirtį pozityviai, būkite lankstūs ir mėgaukitės ypatingomis akimirkomis, kurias patirsite keliaudami kartu su šeima.
Laikydamiesi šių 10 patarimų, būsite gerai pasirengę susidoroti su viskuo, kas gali nutikti danguje, ir užtikrinsite malonų skrydį tiek sau, tiek savo mažyliams.
„Tagoo“ jums linki sėkmingų skrydžių!

Prenumeruokite „Tagoo Flights“ naujienlaiškį