Registruoto bagažo užkulsiai: kaip bagažas keliauja jį pridavus

ĮDOMU ŽINOTI
[[ $dayjs('2024-10-28').format('MMM. DD, YYYY') ]]

Ar kada susimąstėte, kas nutinka su jūsų registruotu bagažu? Nuo tos akimirkos, kai jį priduodate, jūsų bagažas pradeda savo atskirą kelionę. „Tagoo“ ekspertai kviečia pasižvalgyti po oro uosto užkulisius.

Pirmiausia, įėjus į oro uostą, turite pasirūpinti savo registruotu bagažu – susiradus jūsų skrydžio registracijos stendą jį priduoti. Tik užkėlus ant bagažui skirtos vietos – bagažas pasveriamas, viršijus leistiną svorį būsite paprašyti sumokėti papildomai arba išimti keletą daiktų. Nuskenavus jūsų bilietą, sugeneruojamas unikalus lipdukas su brūkšniniu kodu, kuriame užkoduota visa svarbiausia informacija – kelionės vieta, skrydžio numeris, jūsų vardas ir pavardė.

Pastaruoju metu daugelyje oro uostų vis dažniau tenka susidurti su savarankišku bagažo pridavimu. Daugelyje oro uostų yra įrengtos savitarnos stotelės, kur galite susigeneruoti bagažo lipduką, jį užklijuoti ir užkelti bagažą ant automatinės juostos patys.

Savarankiška lagamino kelionė prasideda nuo konvejerio juostos

Bagažui pajudėjus jis yra peršviečiamas specialia įranga. Naudojamos pažangiausios technologijos, kurios padeda aptikti ar negabenami draudžiami, pavojingi daiktai. Visada pasitikrinkite draudžiamų daiktų sąrašą prieš išvykstant. Vienas iš dažniausiai randamų neleistinų daiktų – išorinė pakrovimo baterija (angl. power bank). Ją reikia įsidėti į rankinį bagažą. Skenavimo metu patikros darbuotojas peržiūri vaizdą ekrane ir jei nekyla jokių įtarimų bagažas keliauja toliau automatine juosta.

Kilus įtarimams jūsų bagažas nukreipiamas į rankinę patikrą ir gali būti atidarytas patikrinimui be jūsų žinios. Didžioji dauguma registruoto bagažo neturi jokių problemų. Atkreipkite dėmesį, kad į registruotą bagažą rekomenduojama nedėti brangių daiktų, kompiuterių, banko kortelių, pinigų ir pan.

Oro uoste esanti bagažo konvejerių juostų sistema gali driektis net kelis kilometrus. Visa tai yra keleiviams nematomose zonose. Bagažas juda juosta pro specialius jutiklis ir skenerius, kurie nuskaito brūkšninį kodą, ir jūsų lagaminas nukreipiamas teisinga kryptimi. Daugumoje oro uostų ši sistema visiškai automatizuota.

Atvykęs į rūšiavimo centrą, dar kitaip vadinamą „bagažo kambariu“, darbuotojai išskirsto lagaminus pagal skrydžius. Oro uosto darbuotojai, skenuodami etiketes užtikrina, kad lagaminai tikrai patektų į jiems reikiamą lėktuvą. Bagažas kraunamas į specialius transporterius, kurie juos nuveža iki lėktuvo. Pro oro uosto langus, ties išskridimo vartais, dažnai galima matyti vežamus ir kraunamus į lėktuvą lagaminus.

Dauguma procesų oro uostuose yra automatizuoti, tačiau bagažo krovimas į lėktuvą atliekamas rankiniu būdu. Oro uosto darbuotojai rankomis perkelia kiekvieną lagaminą į lėktuvo „pilvą“ – bagažo skyrių. Priklausomai nuo skrydžio ir keleivių kiekio tai gali būti šimtai lagaminų, sveriančių dvidešimt ir daugiau kilogramų.

Pridavus bagažą mes apie jį kuriam laikui pamirštame, jis tarsi išnyksta, tačiau jis tęsia savo kelionę per puikiai organizuotą, technologijomis paremtą oro uosto sistemą. Baigęs nuotykį lagaminas laukia jūsų atvykimo šalies bagažo atsiėmimo zonoje ir yra pasirengęs keliauti kartu su jumis.

Dingęs bagažas – kodėl taip nutinka?

Kartais susiklosto taip, kad bagažas kažkuriuo etapu nukeliauja netinkama kryptimi. Pasitaiko atvejų, kai išskrenda į kitą šalį, būna užlaikytas išvykimo oro uoste ar netgi pasimeta. Taip gali nutikti dėl kelių priežasčių – blogai atsispausdinusios, neįskaitomos etiketės, skrydžio vartų pasikeitimai, skrydžių nukėlimai ar techniniai sistemos sutrikimai. Vis dėlto tokie atvejai gana reti, o pamestas bagažas dažnai grąžinamas savininkui per 24-48 valandas. Dingus bagažui, reikia registruoti incidentą skrydžio bendrovę aptarnaujančioje antžeminių paslaugų įmonėje. Registruojant prašoma nurodyti bagažo savybes – dydį, spalvą, prekės ženklą, ypatingus požymius. Todėl „Tagoo“ ekspertai rekomenduoja turėti savo lagamino nuotrauką telefone ir bent preliminariai žinoti dydį. Taip pat susikurti ypatingą požymį, kaip lipduką, juostą, kaspinėlį ant rankenos. Būna, kad panašius ant net tokius pačius populiarių prekės ženklų lagaminus paima kiti keleiviai, o tai supranta jau išvykę iš oro uosto.

„Tagoo“ linki malonių skrydžių!

Kiti #ĮDOMU ŽINOTI Blog'o įrašai

Prenumeruokite „Tagoo Flights“ naujienlaiškį